A Líceumban megelevenedett a történelem
Líceumi hagyomány, hogy a történelem szakos tanárok egy napot jelmezben tanítanak, így is közelebb hozva tudományukat a diákokhoz. Aki olvassa a honlapot, most a kvízhez is segítséget kap.
Ki lehet az a történelmi személyiség, aki hetven évig és 214 napig volt trónon, ezzel a második leghosszabb ideig regnáló uralkodó a világon? Annyit segítünk, hogy a Líceum történelem szakos pedagógusainak jelmezes napján Sztrókay Edit tanárnő jelenítette meg. A hagyományos, beöltözős "töris" naphoz kapcsolódó kvíz arra is rákérdez, ki volt az a híres asszony, aki meleg tejben és mézben fürdött, szemöldökét pedig égetett dióval tette még sötétebbé. Eláruljuk, Supka-Kovácsné Holzhofer Tünde tanárnő személyesítette meg. Így már könnyű...
A tanároknak viszont nem is volt annyira könnyű órákig viselnie a jelmezt. Németh Tamás tanár úr - aki Jacques de Molay-t, a templomos lovagrend utolsó nagymesterét idézte meg -, közel negyven kilós páncélruhát viselt. Funtek Valter Juricsics Miklós szerepében a Nyugati Vármegye Vitézlő Rendje Hagyományőrző Egyesület XVI. századi többrétegű öltözetében nem fázott, Locsmándi-Kozák Viola Pallasz Athénéként tartotta pajzsát álló nap. Barlai Zsófia Florence Nightingale angol nemes hölgyként - akiben a modern nővérképzés és betegellátás elindítóját tisztelhetjük - még lámpást is hordozott. Csizmazia Csenge Marie Antoinetteként viselte a kényelmesnek nem mondható, a korabeli francia divatot tükröző ruháját a parókával együtt. Horváthné Barthi Anikó Sissi császárnéként tartotta meg óráit és nem volt sokkal könnyebb dolga a Kleopátraként vagy II. Erzsébetként tanító pedagógusoknak sem.
A hagyományt azonban tartják a tanárok is, akik a tananyag átadása mellett jelmezeikkel vidám perceket is szereztek. Amikor egy keresztes vitéz, egy koronás fő vagy éppen egy Olümposzról leszállt görög istenség jön szembe az emberrel a folyosón, az igazán megelevenedő történelem.