A Líceumot választotta, az ösztöndíj-bizottság pedig őt

Elektromos zongorára pályázott a Schedius-ösztöndíjon Kőszeghy András, a hangszer azóta már a szobájában áll.

Balatonboglárra utazik minden hétvégén a családjához Kőszeghy András (10.B), de a hosszú út ellenére sem bánta meg, hogy évekkel ezelőtt a Líceumot választotta.

- Négyen vagyunk testvérek, én a harmadik vagyok a sorban. Az iskolaválasztásnál szempont volt, hogy evangélikus intézmény legyen, nálunk ez fontos, anyukám a Somogy-Zalai Egyházmegye esperese. A nővérem, az anyukám, a bácsikám a Fasori Gimnáziumban érettségiztek, én inkább új utakat kerestem. Amikor édesapámmal eljöttünk a Líceum nyílt napjára, pozitív élményeket szereztem. A Líceum mellett döntöttem, s ezt azóta sem bántam meg. Szeretem ezt az iskolát, jól érzem magam a kollégiumban is, az osztályunk is nagyon összetartó. Az utazás tényleg nem egyszerű, de van, ami kárpótol - mondta el elöljáróban Kőszeghy András, aki kollégiumi nevelőtanára, Simon András bátorítására most először pályázott a Schedius-ösztöndíjra.


András egy elektromos zongorára gyűjtött, és ehhez az evangélikus egyház pályázata hozzá is segítette. Az ösztöndíj 385 ezer forintos támogatást nyújtott a diáknak, s a hangszer azóta már a szobájában áll. A licista nyolc éven át tanult zongorázni, s hogy érdemes volt, most is bizonyítja: a kollégiumi áhítatokon is zongorázik, de van, hogy otthon a nővérét helyettesíti a kántori feladatokban. Amikor saját kedvére ül a hangszerhez, elsősorban Chopint, Lisztet és filmzenéket szeret játszani, de próbálkozik zeneszerzéssel is. Az új elektromos zongora ebben is segíti, mert - ahogy András elmagyarázta -, csatlakoztatni lehet a laptophoz, így a kipróbált dallamok rögtön rögzíthetők is.

A Schedius Lajosról elnevezett ösztöndíj az evangélikus középiskolákban tanuló, evangélikus felekezetű diákok számára nyújt támogatást, hogy amiben kimagaslóan tehetségesek – a sport, a zene vagy nyelvi képességek terén –, abban tovább erősödhessenek.