Dobogón a Líceum németesei
Első, második és harmadik helyet is szerzett a Líceum különítménye a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának nívós német nyelvű szavalóversenyén.
Több mint kétszáz, német nemzetiségi általános és középiskolából érkezett tanuló részvételével rendezték meg a huszadik, jubileumi, Magyarországi Német Vers- és Prózamondó Verseny országos döntőjét az Apor Vilmos Katolikus Főiskola budapesti campusán. A Líceumból Szabó Erika tanárnő kísérte a fővárosba azt az iskolai különítményt, akik bekerültek a verseny döntőjébe.
A licisták nagyon jól szerepeltek! A Hochdeutsch kategóriában a 11-12. évfolyamosok versenyében Pete-Pikóné Horváth Gyöngyi tanítványai álltak a dobogó legfelső fokára: Prikazchikov Egor (11. C) első, Doloczki Mátyás (11. C) második lett!
A 9-10. évfolyam Hochdeutsch kategórájában Szabó Erika tanárnő diákja, Márkus-Zalatnay Sára (9. C) a harmadik helyet szerezte meg. Gál-Kürti Kata (10.C) volt a líceumi különítmény negyedik tagja, ő a döntőig menetelt.