Líceumi öregdiák alapította a Rajnai Károly Emlékdíjat

Bek Zoltán tíz éve érettségizett a Líceumban, kezdeményezésére jön létre a Hunyadi-iskola egykori igazgatójának emlékét őrző díj.

- A Rajnai Károly Emlékdíjat azért hoztuk létre, hogy megőrizzük az iskola mindenki által szeretett egykori igazgatójának emlékét, valamint azt az erkölcsi és közösségi szemléletet, amelyet egész életével képviselt. A díj célja az is, hogy Karcsi bácsi élete során megélt, mélyről fakadó, mindenki iránt egyforma krisztusi szeretetét, hagyománytiszteletét, valamint az ifjú generációk új szemléletei iránti nyitottságát a díjazottak személyén kereszt-ül továbbörökítsük - indokolta döntését Bek Zoltán, aki tíz éve érettségizett a Líceumban.


A volt licista személyes hangvételű levélben kereste meg a Hunyadi-iskola vezetőségét azzal a szándékkal, hogy Rajnai Károly (1956-2025) emlékére díjat alapítson. Kezdeményezését egyeztette Rajnai Károly feleségével, Blanka nénivel és a családdal is, akik támogatásukról biztosították az elképzelést - jelentették be a hírt az iskola honlapján, ahol az öregdiák motivációi bővebben is helyet kaptak:

"Vannak, akik után még a szokásosnál is nagyobb űr keletkezik. Rajnai Károly nem csupán iskolaigazgató volt, hanem olyan ember, aki példát adott emberségből, figyelemből és méltóságból. Már gyermekként is azt láttam benne, hogy fontosak számára a klasszikus értékek, de ezeket sosem erővel akarta nekünk átadni, s közben mindig nyitottnak éreztem őt az ifjú generációk által hozott új szemléletre is” – írta Bek Zoltán. Az öregdiák szerint Karcsi bácsi személyiségének egyik legfontosabb vonása az volt, hogy nem csupán a kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulókra figyelt.


„Nem csak a tehetséges és szófogadó gyerekek sorsát viselte a szívén, hanem a gyengébb képességűekét és a vásottakét is.”

A tervek szerint a Rajnai Károly-emlékdíj olyan tanulók elismerésére szolgál majd, akik saját képességeikhez mérten kimagasló teljesítményt nyújtanak, közösségükért dolgoznak, és magatartásukkal is értéket képviselnek. A díj odaítéléséről a tantestület szakmai és erkölcsi megítélése alapján születne döntés minden tanév végén.