Már a következő fellépésére készül a Líceum Acoustic

Tizenegy diák, tizenegy hang, plusz vezetőjük, Haris-Biczó Lilla - ők a Líceum Acoustic, az iskola új zenekara.

Zenekarból is jól állunk. Helyén való ez a megállapítás, hiszen mint a karácsonyi iskolai istentiszteleten hallhattuk, újabb zenekar állt össze licista diákokból. Haris-Biczó Lilla öregdiák mentorálta a Líceumi Ifjúsági Zenekarát is, ezúttal a fiatalabb korosztályt szólította meg. Számára is öröm, hogy sokan jelentkeztek. Most tizenegy tagja van a Líceum Acousticnak, heten hangszeren is játszanak, négyen énekelnek.


A zongoránál Schiberna András (5.A), aki, ha nincs kéznél zongora, beáll énekelni. Tóth Nóra (5.A) fuvolázik, Oláh Tilda (5.B) és Tóth Sebestyén Bálint (8.A) hegedülnek. Fekete Ákos (6.A) kezeli az ütőhangszereket, Folcz Lili (7.A) csellózik, Haris Medárd (9.B) pedig gitározik. Markó Léna (5.A), Potyondi Áron (6.A), Nagy Nelly Vivien (9.0A) és Szabó Fruzsina (9.0A) vokáloznak. Haris-Biczó Lilla zenekarvezető és mentor pedig a tizenegy hangból az összhangot teremti meg.

- A zenekar első nyilvános fellépése volt a karácsonyi istentiszteleten, sokat készültünk rá, de jól sikerült. Most már a következőt várjuk - mondják a Líceum Acoustic tagjai. Elárulják, hogy jó csapattá váltak a próbák során, s egyre inkább élvezik a közös zenélést. A Zarándokének című kottafüzetből választják ki mentorukkal a dalokat, a hangszeresek külön is gyakorolnak, a vokálosok pedig a saját hangszínüket adják hozzá a muzsikához. A tagok önként jönnek a próbákra, s hogy szívesen teszik, azt mutatja az is, hogy bevallják: örömmel vállalnának újabb iskolai szereplést, sőt, a gimnázium falain kívül is fellépénének.


- Erre is lesz mód, reméljük - örül a diákok lelkesedésének a zenekar vezetője, Haris-Biczó Lilla. Az Evangélikus Egyház Országos Iroda és Gyülekezeti Misszió Osztályának budapesti stúdiójába - ahogy tette a Líceumi Ifjúsági Zenekarral is - majd a Líceum Acousticot is elviszi. Erre valószínűleg majd akkor kerül sor, ha egy kis rutinra is szert tesznek az együttes tagjai.

- Nem elég jól énekelni vagy szépen muzsikálni a hangszeren, meg kell tanulni a színpadi viselkedést és a technika kezelését is. Meg kell ismerniük a saját mikrofonos hangjukat, és ki kell tapasztalni például azt is, hogyan álljanak, hogy ne gerjedjen tőlük a mikrofon. Nagyon sok tanulnivalónk van még, de jó úton járunk, és megvan mindenünk a fejlődéshez. Technikával is jól állunk. Szeretnénk a stúdióba már komoly anyaggal menni és egy feldolgozást is megörökíteni - mondja a zenekar vezetője.


A lelkesedése kreatív energiákat szabadít fel, pedig nem könnyű tizenegy különböző hangból azonos ritmusban összhangot teremteni. De mivel mindenki örömmel és lelkesen muzsikál, nincs hamis hang, szépen cseng a dal.